Vägg/Taklykta Gnosjö Konstsmide Vega Svart Dimbar LED Utebelysning, 8W
Rek. pris 2 169 kr
1 909 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vägg-/Taklykta Gnosjö Konstsmide Vega 8W LED är en elegant, dimbar armatur med LED-ljuskälla. Den kan monteras både på vägg eller i tak.
Varumärke
Gnosjö KonstsmideBeskrivning
Vägg-/Taklykta Gnosjö Konstsmide Vega 8W LED är en elegant, dimbar armatur med LED-ljuskälla. Den kan monteras både på vägg eller i tak.
Denna fasadbelysning från Gnosjö Konstsmide Vega-serien är ett utmärkt val för att skapa en inbjudande atmosfär runt ditt hem. Med sin energieffektiva LED-teknik ger den ett behagligt ljus på 3000 K, vilket skapar en varm och välkomnande känsla. Den klassiska designen i svart aluminium gör den till en elegant detalj på din fasad eller under ditt tak. Dessutom är den IP44-klassade, vilket innebär att den tål både damm och vattenstänk. Perfekt för att lysa upp din uteplats, trädgårdsväg eller entré.
Fördelar: Vägg/Taklykta Gnosjö Konstsmide Vega Svart Dimbar LED Utebelysning, 8W
- Energieffektiv med LED-teknik
- Flexibel placering tack vare vägg/takmontering
- Klassisk design i hållbart aluminium
Fördelar: Vägg/Taklykta Gnosjö Konstsmide Vega Svart Dimbar LED Utebelysning, 8W
- Energieffektiv med LED-teknik
- Flexibel placering tack vare vägg/takmontering
- Klassisk design i hållbart aluminium
Recensioner
EvaVerifierad köpare
för 2 år sedanSnabb leverans av en snygg lampa
+ Lampan har en riktigt snygg design
- Lampan har alldeles för starkt sken
Egenskaper
| Varumärke | Gnosjö Konstsmide |
| Art.Nr. | 552-750 |
| Färg | Svart |
| Sockel | HPLED |
| Effekt | 8 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 295 mm |
| Energieffektivitet | F |
| Stil | Klassisk |
| Höjd | 220 mm |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 8 W |
| Serie | Vega |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Typ | Vägg/Taklykta |
| Bredd | 295 mm |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7318305527508 |


