Väggarmatur Hide-a-lite Cube I
fr.1 470 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Cube I
1 470 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Tidlös fasadarmatur från Hide-a-lite med integrerat fasdimringsbart drivdon och ljusutsläpp nedåt. Lys upp fasaden, skapa ett välkomnande intryck och dimra enkelt ljuset till önskad nivå. Slagtålig (IK10) IP65-armatur med tålig pulverlack för att klara vårt nordiska klimat. Lättinstallerad tack vare separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Distans för utanpåliggande kabeldragning finns som tillbehör. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Tidlös fasadarmatur från Hide-a-lite med integrerat fasdimringsbart drivdon och ljusutsläpp nedåt. Lys upp fasaden, skapa ett välkomnande intryck och dimra enkelt ljuset till önskad nivå. Slagtålig (IK10) IP65-armatur med tålig pulverlack för att klara vårt nordiska klimat. Lättinstallerad tack vare separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Distans för utanpåliggande kabeldragning finns som tillbehör. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Färg | Antracit, Grå, Vit |
| Effekt | 4 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ljuskälla | LED |
| Typ | Fasadbelysning |
| Material | Aluminium |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Höjd | 100 mm |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | A |
| Bredd | 100 mm |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Djup | 100 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 60 ° |
| Effekt/prestanda | 4 W |
| Dimbar | Ja |
| Tillverkarens Art.Nr. | 3801, 3802, 3803 |

