Väggarmatur Hide-a-lite Moon Public Cross I IK10
fr.1 120 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Moon Public Cross I IK10
1 120 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Väggarmatur Moon Public Cross I IK10 från Hide-a-lite är en stilren plafond i IP65-utförande för belysning utomhus. Armaturen passar i bostadsområden, tunnlar, vid gångar, på garage och på industrifastigheter. Lampan har en kupa av slagtålig UV-beständig polykarbonat gör att armaturen klarar en lite tuffare vardag (IK10). Väggarmaturen levereras komplett med snabbkopplingsplint, möjlighet till vidarekoppling och förhöjt bakstycke för utanpåliggande kabel. Välj mellan 3000K eller 4000K via inbyggd DIP-switch. Den har dessutom en inbyggd och utbytbar LED-modul för smidig installation direkt till 230V och för enkelt underhåll. 1230 lm.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Väggarmatur Moon Public Cross I IK10 från Hide-a-lite är en stilren plafond i IP65-utförande för belysning utomhus. Armaturen passar i bostadsområden, tunnlar, vid gångar, på garage och på industrifastigheter. Lampan har en kupa av slagtålig UV-beständig polykarbonat gör att armaturen klarar en lite tuffare vardag (IK10). Väggarmaturen levereras komplett med snabbkopplingsplint, möjlighet till vidarekoppling och förhöjt bakstycke för utanpåliggande kabel. Välj mellan 3000K eller 4000K via inbyggd DIP-switch. Den har dessutom en inbyggd och utbytbar LED-modul för smidig installation direkt till 230V och för enkelt underhåll. 1230 lm.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Färg | Antracit, Grå, Vit |
| Effekt | 16 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Stil | Modern |
| Ljuskälla | LED |
| Typ | Fasadbelysning |
| Material | Aluminium |
| Anslutning | Snabbplint |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Höjd | 121 mm |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | A |
| Vikt | 1,7 kg |
| Bredd | 275 mm |
| Kategori | LED |
| Serie | Moon Public |
| Ljustemperatur | 4000 K |
| Ljusspridningsvinkel | 110 ° |
| Effekt/prestanda | 16 W |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |



