Väggarmatur Malmbergs Idefjord 60Väggarmatur Malmbergs Idefjord 60 IP44 Vit
Rek. pris 264 kr
234 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Vit
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Väggarmatur i svart eller vitt. Stomme av gjuten aluminium med klarglas. Lyktan går att montera antingen uppåtvänd eller nedåtvänd. Armaturen avsedd enbart för lågenergilampa. Direkt till plint 3x2,5 mm².
Varumärke
MalmbergsBeskrivning
Väggarmatur i svart eller vitt. Stomme av gjuten aluminium med klarglas. Lyktan går att montera antingen uppåtvänd eller nedåtvänd. Armaturen avsedd enbart för lågenergilampa. Direkt till plint 3x2,5 mm².
Recensioner
Matilda Verifierad köpare
för 2 år sedanMycket nöjd fin design bra funktion ej svåra att installera
Sara JVerifierad köpare
för 2 år sedanFin till bra pris.
+ Lika fin som på bilden.
+ Bra pris för lampan.
Christina RVerifierad köpare
för 2 år sedanDen var precis det vi sökte, klassisk stil
Per KVerifierad köpare
för 5 år sedanBra pris för dessa var dags att byta ut mina gamla som suttit ute i 20 år och blivit slitna.
+ Bra pris.
- Färgen på locket flagna bitvis efter ett antal år.
Leif Renedahl Verifierad köpare
för 5 år sedanVi är jätte nöjda med produkten. Lätt att montera. Rekomenderar till andra. Bygghemma.se
+ En bra produkt. Ger bra sken. Snabb leverans. Enkel att montera.
+ Rekommenderar till vänner och grannar.
- Inget. Allt funkade perfekt.
- Vi är jätte nöjda.
Egenskaper
| Varumärke | Malmbergs |
| Art.Nr. | 7717119 |
| Färg | Vit |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP44 |
| Djup | 212 mm |
| Stil | Klassisk |
| Höjd | 348 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Produkttyp | Fasadbelysning |
| Bredd | 202 mm |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7392529110739 |
