Väggarmatur SG ARMATUREN Tanto 46W IP65 LED
Rek. pris 1 160 kr
691 kr
Se priset!

Tanto 46W IP65 LED
691 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Rund halvtäckt väggarmatur med korslagda band som kan monteras både ute och inne. Tillverkad av pressgjuten pulverlackerad aluminium. Kupa i UV-stabiliserat opalt polykarbonat. Dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Korrosionsbeständig med 10 års garanti, IP65 och IK10. Det finns tillbehör i form av en stolpe, avrundad upptill för att anpassas till armaturen. På detta sätt kan man komplettera väggarmaturen med en pollare med samma utseende.
Levereras utan lampa.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Rund halvtäckt väggarmatur med korslagda band som kan monteras både ute och inne. Tillverkad av pressgjuten pulverlackerad aluminium. Kupa i UV-stabiliserat opalt polykarbonat. Dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint. Korrosionsbeständig med 10 års garanti, IP65 och IK10. Det finns tillbehör i form av en stolpe, avrundad upptill för att anpassas till armaturen. På detta sätt kan man komplettera väggarmaturen med en pollare med samma utseende.
Levereras utan lampa.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 623540 |
| Färg | Antracit |
| Sockel | E27 |
| Effekt | 46 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Tillverkarens Art.Nr. | 623540 |
| Material | Aluminium |
| Serie | Tanto |
| Typ | Väggarmatur |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 130 mm |
| Höjd | 130 mm |
| Längd | 270 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 120 ° |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7021986235401 |

