Väggarmatur utomhus Hide-a-lite Bloc II
Rek. pris 2 324 kr
fr.1 450 kr
Se priset!
Välj variant

Bloc II
1 450 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Väggarmatur utomhus Hide-a-lite Bloc II är en väggarmatur i rektangulärt formspråk, integrerat fasdimringsbart drivdon och ljusutsläpp både uppåt och nedåt. Lys upp fasaden, skapa ett välkomnande intryck vid entrén, dimra enkelt ljuset till önskad nivå.
Varumärke
Hide-a-liteBeskrivning
Väggarmatur utomhus Hide-a-lite Bloc II är en väggarmatur i rektangulärt formspråk, integrerat fasdimringsbart drivdon och ljusutsläpp både uppåt och nedåt. Lys upp fasaden, skapa ett välkomnande intryck vid entrén, dimra enkelt ljuset till önskad nivå.
IP65-utförande med armaturhus för tufft utomhusklimat. Lättinstallerad tack vare separat bakstycke med dubbla genomföringar och vidarekopplingsbar snabbplint för direkt anslutning till 230V. Distanser för utanpåliggande kabeldragning medföljer. Dimbar med de vanligaste dimrarna på marknaden.
Egenskaper
| Varumärke | Hide-a-lite |
| Färg | Antracit, Vit |
| Sockel | LED |
| Effekt | 7 W |
| IP-Klassning | IP65 |
| Stil | Modern |
| Ljuskälla | LED |
| Typ | Väggarmatur |
| Material | Aluminium |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Antal Ljuskällor | 2 st |
| Höjd | 142 mm |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | A++ |
| Vikt | 0,84 kg |
| Bredd | 82 mm |
| Serie | Bloc |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Djup | 115 mm |
| Ljusspridningsvinkel | 25 ° |
| Effekt/prestanda | 7 W |
| Dimbar | Ja |
| Sensor | Nej |
