Väggarmatur Westal Alefors LED
fr.2 598 kr
Sänkt pris!på utvalda
Välj variant

Alefors LED
2 598 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Väggarmatur med rundstrålande ljusbild. Armaturen är bestyckad med LED-enheten Philips Fortimo Disk 800lm 12W. Färgtemperaturen är varmvit (3000K) med rotationsymmetrisk ljusbild. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingskopplingsplint. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Varumärke
WestalBeskrivning
Väggarmatur med rundstrålande ljusbild. Armaturen är bestyckad med LED-enheten Philips Fortimo Disk 800lm 12W. Färgtemperaturen är varmvit (3000K) med rotationsymmetrisk ljusbild. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingskopplingsplint. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Koppar, Stål, Svart |
| Sockel | LED |
| Effekt/prestanda | 12 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning | Snabbkopplingsplint |
| Djup | 380 mm |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Stil | Klassisk |
| Höjd | 310 mm |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | Alefors |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| Bredd | 256 mm |

