Väggarmatur Westal Alex 60W E27Svart
914 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Väggarmatur med rundstrålande ljusbild. Anodiserad och pulverlackerad stomme i aluminium. Armaturen har en E27-lamphållare som är godkänd för max 60W. Avbländad med halvskärm uppåt. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingsplint. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Varumärke
WestalBeskrivning
Väggarmatur med rundstrålande ljusbild. Anodiserad och pulverlackerad stomme i aluminium. Armaturen har en E27-lamphållare som är godkänd för max 60W. Avbländad med halvskärm uppåt. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingsplint. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7701026 |
| Färg | Svart |
| Sockel | E27 |
| Effekt/prestanda | 60 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning | Snabbkopplingsplint |
| Djup | 132 mm |
| Energieffektivitet | A++-E |
| Stil | Modern |
| Höjd | 270 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Serie | Alex |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| Bredd | 270 mm |
| EAN-nr | 7393047473634 |
