Väggarmatur Westal Domsand LED
Rek. pris 4 365 kr
fr.3 532 kr
Se priset!
Välj variant

Domsand LED
3 532 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Väggarmatur med rundstrålande ljusbild. Armaturen är bestyckad med LED-enheten Philips Fortimo Disk 800lm 12W. Färgtemperaturen är varmvit (3000K) med rotationsymmetrisk ljusbild. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingskopplingsplint. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Varumärke
WestalBeskrivning
Väggarmatur med rundstrålande ljusbild. Armaturen är bestyckad med LED-enheten Philips Fortimo Disk 800lm 12W. Färgtemperaturen är varmvit (3000K) med rotationsymmetrisk ljusbild. Bakstycket har två in- och utgångar samt snabbkopplingskopplingsplint. Avsedd för utomhusbruk (IP44) och passar för bruk både i privat och offentlig miljö.
Kromaterad och pulverlackerad samt diffuserad med en frostad akrylcylinder.
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Färg | Stål, Svart |
| Sockel | LED |
| Effekt/prestanda | 12 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning | Snabbkopplingsplint |
| Djup | 400 mm |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Stil | Modern |
| Höjd | 330 mm |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Serie | Domsand |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| Bredd | 340 mm |
