Väggarmatur Westal Mini LED SensAlugrå
Rek. pris 2 274 kr
1 932 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Alugrå

Mini LED Sens
Alugrå
1 932 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Väggarmatur Mini LED Sens från Westal är en väggarmatur med avbländat nedljus. Denna fasadbelysning har en anodiserad och pulverlackerad stomme i aluminium med bländskydd i PET-G. Den har dessutom PIR-styrning. Väggarmaturen passar bra på fasader, i entréer och i loftgångar. Den har en snabbkopplingsplint och dubbla knockouts för utanpåliggande kabel och vidarekoppling.
Varumärke
WestalBeskrivning
Väggarmatur Mini LED Sens från Westal är en väggarmatur med avbländat nedljus. Denna fasadbelysning har en anodiserad och pulverlackerad stomme i aluminium med bländskydd i PET-G. Den har dessutom PIR-styrning. Väggarmaturen passar bra på fasader, i entréer och i loftgångar. Den har en snabbkopplingsplint och dubbla knockouts för utanpåliggande kabel och vidarekoppling.
Övrigt
- Rörelsevakt: Ja
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Ja
- Skymningsrelä: Nej
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7704126 |
| Färg | Alugrå |
| Effekt | 9,5 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Djup | 142 mm |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 160 mm |
| Bredd | 185 mm |
| Spänning | 230 V |
| Energieffektivitet | A++-A |
| Stil | Modern |
| Ljuskälla | LED |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Stål |
| Effekt/prestanda | 9,5 W |
| Typ | Väggarmatur |
| EAN-nr | 7393047041260 |
