Vägglampa Nordlux Front SingleVit
Rek. pris 899 kr
615 kr
600 krSänkt pris!
Vald variant
Färg:
Vit

Front Single
Vit
600 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vägglampa Front Single från Nordlux är en stilren fasadbelysning. Med sin precision har Front Single en ren, enkel och perfekt utformning som samtidigt kompletterar den moderna och klassiska arkitekturen. Lampan är resultatet av de intressanta möjligheter som uppstår när belysning gjuts i aluminium och designern Sebastian Holmbäcks önskan om att skapa en vacker, diskret och balanserad utomhusbelysning.
Varumärke
NordluxBeskrivning
Vägglampa Front Single från Nordlux är en stilren fasadbelysning. Med sin precision har Front Single en ren, enkel och perfekt utformning som samtidigt kompletterar den moderna och klassiska arkitekturen. Lampan är resultatet av de intressanta möjligheter som uppstår när belysning gjuts i aluminium och designern Sebastian Holmbäcks önskan om att skapa en vacker, diskret och balanserad utomhusbelysning.
Egenskaper
| Varumärke | Nordlux |
| Art.Nr. | 46801001 |
| Färg | Vit |
| Sockel | GU10 |
| Effekt/prestanda | 28 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Djup | 170 mm |
| Diameter | 118 mm |
| Höjd | 156 mm |
| Vikt | 0,55 kg |
| Bredd | 118 mm |
| Spänning | 230 V |
| Utförande | Vägglampa |
| Stil | Modern |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Aluminium |
| Serie | Front |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | Fasadbelysning |
| EAN-nr | 5701581398986 |



