Vägglampa SG ARMATUREN Spike 1100 LED
Rek. pris 3 825 kr
fr.1 462 kr
Se priset!
Välj variant

Spike 1100 LED
1 462 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Varumärke
SG ARMATURENBeskrivning
Spike Grafit 1100 LED
Fasadarmatur för väggmontage.
Integrerad LED (nerljus) 230V 3000K
50000 brinntimmar (L70).
IP44 Ra>80, KLI.
Dimbar med Bakkantsstyrning.
Integrerad LED (nerljus) 230V 3000K
50000 brinntimmar (L70).
IP44 Ra>80, KLI.
Dimbar med Bakkantsstyrning.
Egenskaper
| Varumärke | SG ARMATUREN |
| Art.Nr. | 7701724S |
| Färg | Grafit, Svart, Vit |
| Effekt | 11 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Ljuskälla | LED (utbytbar) |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Aluminium |
| Serie | Spike |
| Typ | Fasadbelysning |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 151 mm |
| Dimbar | Ja |
| Längd | 173 mm |
| Ljustemperatur | 3000 K |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Bredd | 171 mm |
| Energieffektivitet | E, G |
| Tillverkarens Art.Nr. | 611910, 614910, 623910 |
| Vikt | 1,43, 1,51, 1,384 kg |

