Vägglykta Gnosjö Konstsmide Modena Kvadrat G9
Rek. pris 749 kr
fr.449 kr
fr.433 krSänkt pris!
Välj variant

Modena Kvadrat G9
433 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vägglykta Gnosjö Konstsmide Modena Kvadrat G9 är en modern fasadbelysning som ger ett vackert sken på väggen. Den levereras utan ljuskälla.
Varumärke
Gnosjö KonstsmideBeskrivning
Vägglykta Gnosjö Konstsmide Modena Kvadrat G9 är en modern fasadbelysning som ger ett vackert sken på väggen. Den levereras utan ljuskälla.
Recensioner
Christopher TVerifierad köpare
för 7 år sedanFrakt från Bygghemma.se skedde snabbt och utan problem. Själva armaturen var enkel att installera, och beskrivningen var korrekt och lagom utförlig. Bilderna på nätet gällande ljusspridning stämmer inte enligt min uppfattning. Den övre öppningen har ett inlägg som skall sprida ljuset i en smal kägla enligt bilder. Dock upplever jag att den övre käglan endast blir något smalare än den undre. Inget som inte kan lösas med lite svart plast utskuren till att ge den efterfrågade käglan... men ändå. Därför inte full pott från mig.
+ enkel att installera
- ljuskäglan uppåt är bredare än förväntat
Egenskaper
| Varumärke | Gnosjö Konstsmide |
| Färg | Grå, Vit |
| Sockel | G9 |
| Effekt | 25 W |
| IP-Klassning | IP44 |
| Anslutning | 230 |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 135 mm |
| Stil | Modern |
| Höjd | 90 mm |
| Ljuskälla | Halogen |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Aluminium |
| Effekt/prestanda | 25 W |
| Serie | Modena |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Typ | Fasadbelysning |
| Bredd | 100 mm |
| Dimbar | Nej |
| Sensor | Nej |
