Vägglykta Westal Eriksberg Smide Koppar/klar
Rek. pris 13 051 kr
11 113 kr
Se priset!

Eriksberg Smide Koppar/klar
11 113 kr
Beställningsvara - Levereras normalt inom 2-3 veckor.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Vägglykta Eriksberg Smide Koppar/Klar från Westal är en stilren fasadbelysning i form av en klassisk lykta. Armaturens underdel är tillverkad av antiksvart smide och överdelen är av kraftigt oxiderad koppar som har en lucka för enkelt lampbyte. Denna lampa har ett vackert hamrat katedralglas även i takkonstruktionen vilket ger ett mycket stilfullt ljusspel.
Varumärke
WestalBeskrivning
Vägglykta Eriksberg Smide Koppar/Klar från Westal är en stilren fasadbelysning i form av en klassisk lykta. Armaturens underdel är tillverkad av antiksvart smide och överdelen är av kraftigt oxiderad koppar som har en lucka för enkelt lampbyte. Denna lampa har ett vackert hamrat katedralglas även i takkonstruktionen vilket ger ett mycket stilfullt ljusspel.
Övrigt
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
- Rörelsevakt: Nej
- Skymningsrelä: Nej
Egenskaper
| Varumärke | Westal |
| Art.Nr. | 7701851 |
| Färg | Koppar |
| Sockel | E27 |
| IP-Klassning | IP23 |
| Spänning | 230 V |
| Djup | 605 mm |
| Stil | Klassisk |
| Höjd | 940 mm |
| Ingår Ljuskälla | Nej |
| Material | Koppar |
| Serie | Eriksberg |
| Produkttyp | Väggarmatur |
| Bredd | 306 mm |
| Dimbar | Ja |
| EAN-nr | 7393047246115 |
