Dörrstopp Beslag Design HelixMörk Brons
Rek. pris 359 kr
339 kr
299 krSpara 12 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Mörk Brons

Helix
Mörk Brons
299 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Helix dörrstopp har en rå känsla av elegant industrialism och passar bra ihop med dörrhandtaget Helix 200. Dörrstoppet har en lättrad yta och en gummirand som dämpar och skyddar dörren. Finns i olika utföranden och passar bra i alla rum och miljöer. Kombinera gärna med andra produkter i Beslag Design Helix-serien för att få en snygg helhet.
Varumärke
Beslag DesignBeskrivning
Helix dörrstopp har en rå känsla av elegant industrialism och passar bra ihop med dörrhandtaget Helix 200. Dörrstoppet har en lättrad yta och en gummirand som dämpar och skyddar dörren. Finns i olika utföranden och passar bra i alla rum och miljöer. Kombinera gärna med andra produkter i Beslag Design Helix-serien för att få en snygg helhet.
Medföljer en 4x45mm försänkt träskruv. Skruven sticker ut 40mm ur monteringsdelen.
Egenskaper
| Varumärke | Beslag Design |
| Art.Nr. | 753014-41 |
| Färg | Mörk Brons |
| Längd | 38 mm |
| Diameter | 38 mm |
| Material | Aluminium/Gummi |
| Djup | 36 mm |
| Höjd | 38 mm |
| Serie | Helix |
| Produkttyp | Dörrstopp |
| Låsbar | Nej |
| EAN-nr | 7316180031790 |





