Ringklocka Elko PlusSvart
Rek. pris 1 660 kr
1 049 kr
Se priset!
Vald variant
Färg:
Svart

Plus
Svart
1 049 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Ringklocka Plus från Elko. Ringklockan är elektronisk och avsedd för 12-24 V AC/DC. Ringklockan har två olika ljudtoner, (1T) enklangsljud, (3T) treklangsljud. Av de olika tonerna kan man identifiera från vilken dörr signalen kommer ifrån. Fler tryckknappar kan anslutas parallellt.
Varumärke
ElkoBeskrivning
Ringklocka Plus från Elko. Ringklockan är elektronisk och avsedd för 12-24 V AC/DC. Ringklockan har två olika ljudtoner, (1T) enklangsljud, (3T) treklangsljud. Av de olika tonerna kan man identifiera från vilken dörr signalen kommer ifrån. Fler tryckknappar kan anslutas parallellt.
Egenskaper
| Varumärke | Elko |
| Art.Nr. | EKO04844 |
| Färg | Svart |
| Material | Termoplast Halogenfri |
| Djup | 92 mm |
| Höjd | 72 mm |
| Bredd | 92 mm |
| Inbyggnadsdjup | 17 mm |
| Anslutning | Skruv |
| Ström | 0,4 A |
| IP-Klassning | IP20 |
| Serie | Plus |
| Typ | Ringklocka |
| EAN-nr | 7020160484406 |

