Sparringkonsol Elfa
Rek. pris 46 kr
fr.34 kr
Se priset!
Välj variant

Sparringkonsol Elfa
34 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Lyft dina hyllor med vår robusta epoxibundna stålkonsol. Konsolen är designad för användning med fasta hyllor, vilket gör den perfekt för förvaring av föremål som böcker. Haka helt enkelt fast konsolen i en väggskena och säkra sedan hyllan med stift för hyllplan, konsolskruvar eller ett skarvbeslag för hyllplan. Se till att hyllan inte överskrider konsoldjupet med mer än 3 cm för optimal stabilitet. Tillverkad av hållbart epoxybelagt stål.
Varumärke
ElfaBeskrivning
Lyft dina hyllor med vår robusta epoxibundna stålkonsol. Konsolen är designad för användning med fasta hyllor, vilket gör den perfekt för förvaring av föremål som böcker. Haka helt enkelt fast konsolen i en väggskena och säkra sedan hyllan med stift för hyllplan, konsolskruvar eller ett skarvbeslag för hyllplan. Se till att hyllan inte överskrider konsoldjupet med mer än 3 cm för optimal stabilitet. Tillverkad av hållbart epoxybelagt stål.
Egenskaper
- Lätt att placera om konsolen för att skapa nya höjdkonfigurationer på hyllor.
- Designad för att hålla solida hyllplan, perfekt för exempelvis böcker.
- Lätt att placera om konsolen för att skapa nya höjdkonfigurationer på hyllor.
- Designad för att hålla solida hyllplan, perfekt för exempelvis böcker.
Recensioner
Sunniva AVerifierad köpare
för 0 månader sedanJättebra längd för inte så djupa hyllplan
Kjell WVerifierad köpare
för 1 år sedanFungerar utmärkt, precis som tänkt.
+ Fungerar utmärkt, precis som tänkt.
LukasVerifierad köpare
för 2 år sedanSe för och nackdelar.
+ Fungerar bra, tycker inte det om vita så silver är bättre. ELFAs klisterlapp går lätt att få av!
+ Tillverkad i Sverige
Alexander KVerifierad köpare
för 2 år sedanBra funktion och kvalitet
AnnaVerifierad köpare
för 2 år sedanStämde bra överens med mina önskningar och förväntningar. Hade fått rekommendation av tidigare kund och bra leveranser.
Egenskaper
| Varumärke | Elfa |
| Fungerar till | Väggskenor |
| Material | Stål |
| Modell | Hyllsystem |
| Serie | Classic |
| Produkttyp | Sparringkonsol |
| Användningsområde | Hobby och Hemmakontor |
| Djup | 13 mm |
| Färg | Graphite, Vit |
| Djup Modulmått | <25, 30, 50 cm |
| Tillverkarens Art.Nr. | 411210, 411710, 412210, 412225, 412710, 412728, 413210, 414710, 414729 |
| Höjd | 42, 49, 55, 73 mm |
| Längd | 120, 170, 220, 270, 320, 470 mm |
