Ljuslykta Star Trading Flamme Float kon 15 cm
Rek. pris 219 kr
159 kr
Se priset!
BatteriBatteri Star Trading AAA Power Alkaline 6-pack
54 kr
Flamme Float kon 15 cm
159 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Flamme Float är ett ljus med konformad glasbehållare med transparent vax inuti som ger en känsla av oljeljus där veken flyter. Ljuset är cirka 11,5x15,5 cm inklusive lågan som sticker upp ur glaset.
Varumärke
Star TradingBeskrivning
Flamme Float är ett ljus med konformad glasbehållare med transparent vax inuti som ger en känsla av oljeljus där veken flyter. Ljuset är cirka 11,5x15,5 cm inklusive lågan som sticker upp ur glaset.
Detta elektriska ljus blir en vacker dekoration, både ensam och i grupp ihop med övriga ljus från Flamme Float-serien. Den har timerfunktion och när brytaren är på timerläget lyser ljuset i ca 30 dagar med en vacker realistisk låga i varmvitt.
Den drivs av 3 AAA-batterier, dessa ingår ej.
Den drivs av 3 AAA-batterier, dessa ingår ej.
Egenskaper
| Varumärke | Star Trading |
| Art.Nr. | 061-30 |
| Färg | Transparent |
| Spänning | 3 V |
| Ström | 10 mA |
| Djup | 110 mm |
| Höjd | 155 mm |
| IP-Klassning | IP20 |
| Ljuskälla | LED |
| Ingår Ljuskälla | Ja |
| Material | Glass |
| Effekt/prestanda | 0,03 W |
| Driftkälla | Batteri |
| Serie | Flamme Float |
| Sockel | Fixed |
| Antal Ljuskällor | 1 st |
| Produkttyp | Ljuslykta |
| Vikt | 0,3 kg |
| Bredd | 110 mm |
| Sensor | Nej |
| EAN-nr | 7391482059376 |


