Kopp Arabia 24h 50 cl
315 kr

24h 50 cl
315 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

24h tekopp från Arabia är precis som namnet antyder, en tekopp som kan användas varje dag. Den populära serien är designad av Heikki Orvola och karakteriseras av mjuka och rena linjer. 24h var ursprungligen skapad för Heikki Orvolas eget bruk men är nu en riktig klassiker hos Arabia. En tidlös serie som är lätt att kombinera med valfritt porslin!
Varumärke
ArabiaBeskrivning
24h tekopp från Arabia är precis som namnet antyder, en tekopp som kan användas varje dag. Den populära serien är designad av Heikki Orvola och karakteriseras av mjuka och rena linjer. 24h var ursprungligen skapad för Heikki Orvolas eget bruk men är nu en riktig klassiker hos Arabia. En tidlös serie som är lätt att kombinera med valfritt porslin!
Egenskaper
| Varumärke | Arabia |
| Art.Nr. | 57915 |
| Färg | Vit |
| Tillverkarens Art.Nr. | 1014420 |
| Material | Porslin |
| Serie | 24h |
| Produkttyp | Kopp |
| Djup | 13 cm |
| Höjd | 8 cm |
| Bredd | 15 cm |
| EAN-nr | 6411801000344 |

