Poster Gallerix Earthly Paradise By Hans Bocksberger der AltereStorlek: 30x40 cm
179 kr
139 krSpara 22 %Kampanj
Vald variant
Storlek (cm):
30x40
Utförande:

Earthly Paradise By Hans Bocksberger der Altere
Storlek: 30x40 cm
139 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Poster med den otroligt detaljrika målningen "Le paradis terrestre" från 1500-talet av Hans Bocksberger den äldre. Bocksberger var en konstnär från Österrike som var verksam under Renässansen. Motivet avbildar en scen från det Gamla Testamentet med gud, Adam och Eva, änglar och en rik natur med olika växter och djur.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med den otroligt detaljrika målningen "Le paradis terrestre" från 1500-talet av Hans Bocksberger den äldre. Bocksberger var en konstnär från Österrike som var verksam under Renässansen. Motivet avbildar en scen från det Gamla Testamentet med gud, Adam och Eva, änglar och en rik natur med olika växter och djur.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 4733-30x40 |
| Storlek | 30x40 cm |
| Format | Stående |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Motiv | Earthly Paradise By Hans Bocksberger der Altere |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Färg | Flerfärgad |


