Poster Gallerix Flowers Yayoi Kusama
fr.119 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster från kategorin konst med en illustration som är inspirerad av den japanska konstnären Yayoi Kusama. Denna affisch har en illustration av Flowers som är en serie av konstverk som består av färgrika, abstrakta blommor skapade av den japanska konstnären Yayoi Kusama. Serien består av olika målningar, skulpturer, installationsverk och textilier. Blommorna är ofta målade i Kusamas signaturstil, en stil som är känd för att uttrycka hennes intresse för mönster och repetition. Verken är ett uttryck för hennes känslor om att vara förenad med den stora helheten och är ett uttryck för hennes långa kamp mot ångest och depression.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster från kategorin konst med en illustration som är inspirerad av den japanska konstnären Yayoi Kusama. Denna affisch har en illustration av Flowers som är en serie av konstverk som består av färgrika, abstrakta blommor skapade av den japanska konstnären Yayoi Kusama. Serien består av olika målningar, skulpturer, installationsverk och textilier. Blommorna är ofta målade i Kusamas signaturstil, en stil som är känd för att uttrycka hennes intresse för mönster och repetition. Verken är ett uttryck för hennes känslor om att vara förenad med den stora helheten och är ett uttryck för hennes långa kamp mot ångest och depression.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Format | Stående |
| Utförande | Utfallande |
| Motiv | Flowers Yayoi Kusama |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Konsttavlor |
| Färg | Flerfärgad |
| Djup | 2 mm |
| Djup | 2 cm |
| Storlek | 21x30, 30x40, 50x70, 70x100 cm |

