Poster Gallerix Green Wheat Fields Auvers By Vincent van Gogh
fr.119 kr
Välj variant

Green Wheat Fields Auvers By Vincent van Gogh
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Poster med målningen "Green Wheat Fields, Auvers" av den nederländske konstnären Vincent van Gogh. Motivet visar ett vackert landskap en sommardag i Frankrike år 1890. Van Gogh är en av världens mest kända konstnärer och har skapat över 2100 konstverk varav 860 oljemålningar där majoriteten av målningarna skapades de sista två åren av hans liv. Van Goghs målningar är färgstarka och dramatiska med en impulsiv och expressionistisk stil.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "Green Wheat Fields, Auvers" av den nederländske konstnären Vincent van Gogh. Motivet visar ett vackert landskap en sommardag i Frankrike år 1890. Van Gogh är en av världens mest kända konstnärer och har skapat över 2100 konstverk varav 860 oljemålningar där majoriteten av målningarna skapades de sista två åren av hans liv. Van Goghs målningar är färgstarka och dramatiska med en impulsiv och expressionistisk stil.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Motiv | Green Wheat Fields Auvers By Vincent van Gogh |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Format | Liggande |
| Färg | Flerfärgad |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Storlek | 21x30, 30x40, 50x70, 70x100 cm |


