Poster Gallerix Green Wheat Fields Auvers By Vincent van GoghStorlek: 50x70 cm
295 kr
Vald variant
Storlek (cm):
50x70
Utförande:

Green Wheat Fields Auvers By Vincent van Gogh
Storlek: 50x70 cm
295 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med målningen "Green Wheat Fields, Auvers" av den nederländske konstnären Vincent van Gogh. Motivet visar ett vackert landskap en sommardag i Frankrike år 1890. Van Gogh är en av världens mest kända konstnärer och har skapat över 2100 konstverk varav 860 oljemålningar där majoriteten av målningarna skapades de sista två åren av hans liv. Van Goghs målningar är färgstarka och dramatiska med en impulsiv och expressionistisk stil.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "Green Wheat Fields, Auvers" av den nederländske konstnären Vincent van Gogh. Motivet visar ett vackert landskap en sommardag i Frankrike år 1890. Van Gogh är en av världens mest kända konstnärer och har skapat över 2100 konstverk varav 860 oljemålningar där majoriteten av målningarna skapades de sista två åren av hans liv. Van Goghs målningar är färgstarka och dramatiska med en impulsiv och expressionistisk stil.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 4810-50x70 |
| Format | Liggande |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Motiv | Green Wheat Fields Auvers By Vincent van Gogh |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Färg | Flerfärgad |
| Storlek | 50x70 cm |
| Djup | 2 mm |


