Poster Gallerix Tuvstarr och Skutt By John Bauer
fr.119 kr
Välj variant

Tuvstarr och Skutt By John Bauer
119 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe Fraktkostnad beräknas i varukorgen.

Poster med målningen "Tuvstarr och Skutt i Skogen" av John Bauer från år 1913. John Bauer var en svensk konstnär och illustratör. Det mesta av Bauers arbete består av akvareller men han målade också i olja och väggmålningar. Hans illustrationer har haft stor påverkan på den svenska folkloren och sagoberättandet.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "Tuvstarr och Skutt i Skogen" av John Bauer från år 1913. John Bauer var en svensk konstnär och illustratör. Det mesta av Bauers arbete består av akvareller men han målade också i olja och väggmålningar. Hans illustrationer har haft stor påverkan på den svenska folkloren och sagoberättandet.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Motiv | Tuvstarr och Skutt By John Bauer |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Format | Stående |
| Färg | Flerfärgad |
| Produkttyp | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Djup | 2 mm |
| Storlek | 21x30, 30x40, 50x70 cm |


