Poster Gallerix Wildflowers By Odilon RedonStorlek: 70x100 cm
429 kr
299 krSpara 30 %Kampanj4 tim kvar!
Vald variant
Storlek:
70x100 cm
Utförande:

Wildflowers By Odilon Redon
Storlek: 70x100 cm
299 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Poster med målningen "Wildflowers" av den franske konstnären Odilon Redon från år 1905. Odilon Redon var en fransk postimpressionistisk konstnär som levde mellan 1840 och 1916. Han är mest känd för sina fantasifulla målningar, teckningar och skulpturer. Redons konst var influerad av symbolismen, surrealismen och romantiken. Hans målningar är fyllda med drömliknande bilder som fångar fantasin och undrar oss. Redon började sin karriär som målare i slutet av 1860-talet och han skapade konst som fokuserade på den inre världen. Han fokuserade på drömmar och fantasier och hans verk är fyllda med symboler och mytologiska motiv. Redons målningar är ofta fyllda med mörka toner och han använde en rad olika tekniker för att skapa sina verk.
Varumärke
GallerixBeskrivning
Poster med målningen "Wildflowers" av den franske konstnären Odilon Redon från år 1905. Odilon Redon var en fransk postimpressionistisk konstnär som levde mellan 1840 och 1916. Han är mest känd för sina fantasifulla målningar, teckningar och skulpturer. Redons konst var influerad av symbolismen, surrealismen och romantiken. Hans målningar är fyllda med drömliknande bilder som fångar fantasin och undrar oss. Redon började sin karriär som målare i slutet av 1860-talet och han skapade konst som fokuserade på den inre världen. Han fokuserade på drömmar och fantasier och hans verk är fyllda med symboler och mytologiska motiv. Redons målningar är ofta fyllda med mörka toner och han använde en rad olika tekniker för att skapa sina verk.
Egenskaper
| Varumärke | Gallerix |
| Art.Nr. | 5111-70x100 |
| Motiv | Wildflowers By Odilon Redon |
| Storlek | 70x100 cm |
| Format | Stående |
| Utförande | Posterdesign, Utfallande |
| Typ | Poster |
| Material | 200g MultiDesign posterpapper |
| Serie | Historisk konst |
| Färg | Flerfärgad |
| Djup | 2 mm |


