Fåtölj Hagagruppen Bergen med Fotpall
fr.5 435 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bergen är en modern ställbar fåtölj med tillhörande fotpall i stilren design, med högkvalitativ konstruktion och brun klädsel i tyg, som avser en kvalitet på hela 40 000 martindale. Hög rygg som är praktiskt lutbar med lättåtkomlig manuellt reglage/spak, vadderade armstöd och en kraftig likaså följsam mjuk sits som erbjuder markant komfort. Stommen avser kvalitativt mörkt trä.
Varumärke
HagagruppenBeskrivning
Bergen är en modern ställbar fåtölj med tillhörande fotpall i stilren design, med högkvalitativ konstruktion och brun klädsel i tyg, som avser en kvalitet på hela 40 000 martindale. Hög rygg som är praktiskt lutbar med lättåtkomlig manuellt reglage/spak, vadderade armstöd och en kraftig likaså följsam mjuk sits som erbjuder markant komfort. Stommen avser kvalitativt mörkt trä.
En ställbar fåtölj som är designad och omsorgsfullt tillverkad för att erbjuda fantastisk avlastning – många seniorer föredrar just denna modell av detta skäl, och betitlas därav även som seniorfåtölj. Fåtöljen och fotpallen samspelar i design och utförande närmast sömlöst, i en kombination som lämpar sig för många olika slags miljöer och hem.
Egenskaper
| Varumärke | Hagagruppen |
| Färg | Brun, Ljusgrå |
| Bredd | 65 cm |
| Höjd | 110 cm |
| Djup | 68 cm |
| Ben | Bruna träben, Svarta träben |
| Material | Tyg |
| Produkttyp | Fåtölj |
| Serie | Bergen |
| Montering | Ja |
| Martindale | 40000 |
| Fotpall ingår | Ja |
| Sittdjup | 50 cm |
| Antal Sittplatser | 1 |
