Fåtölj Hagagruppen Wien med Fotpall
3 795 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Wien är en modern ställbar fåtölj med tillhörande fotpall i stilren design, med högkvalitativ konstruktion, i grå samt svart klädsel av tyg, som avser 25 000 Martindale. Fåtöljen och fotpallen samspelar i design och utförande närmast sömlöst, i en kombination som lämpar sig för många olika slags miljöer och hem.
Varumärke
HagagruppenBeskrivning
Wien är en modern ställbar fåtölj med tillhörande fotpall i stilren design, med högkvalitativ konstruktion, i grå samt svart klädsel av tyg, som avser 25 000 Martindale. Fåtöljen och fotpallen samspelar i design och utförande närmast sömlöst, i en kombination som lämpar sig för många olika slags miljöer och hem.
Praktiskt lutbar med stor komfortfaktor, vadderade armstöd och en kraftig likaså följsam, roterbar mjuk sits och rygg. Stomme av kvalitativt trä. En ställbar fåtölj som är designad och omsorgsfullt tillverkad för att erbjuda fantastisk avlastning. Ger ett förhållandevis nätt intryck, samtidigt som den erbjuder en sittupplevelse och komfort av en markant större möbel.
Egenskaper
| Varumärke | Hagagruppen |
| Art.Nr. | 251100900 |
| Färg | Grå/Svart |
| Bredd | 75 cm |
| Höjd | 105 cm |
| Djup | 82 cm |
| Ben | Svarta träben |
| Material | Tyg |
| Produkttyp | Fåtölj |
| Serie | Wien |
| Montering | Ja |
| Martindale | 25000 |
| Fotpall ingår | Ja |
| Sittdjup | 50 cm |
| Antal Sittplatser | 1 |

