Fåtölj med pall Hagagruppen Bergen
9 905 kr
Tillfälligt slut
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bergen är en modern ställbar fåtölj med tillhörande fotpall i stilren design, med högkvalitativ konstruktion och ljusgrå klädsel i tyg, som avser en kvalitet på hela 40 000 martindale. En ställbar fåtölj som är designad och omsorgsfullt tillverkad för att erbjuda fantastisk avlastning – många seniorer föredrar just denna modell av detta skäl, och betitlas därav även som seniorfåtölj.
Varumärke
HagagruppenBeskrivning
Bergen är en modern ställbar fåtölj med tillhörande fotpall i stilren design, med högkvalitativ konstruktion och ljusgrå klädsel i tyg, som avser en kvalitet på hela 40 000 martindale. En ställbar fåtölj som är designad och omsorgsfullt tillverkad för att erbjuda fantastisk avlastning – många seniorer föredrar just denna modell av detta skäl, och betitlas därav även som seniorfåtölj.
Hög rygg, likaså är den utrustad med eldriven liftfunktion, med lättåtkomlig reglage. Vadderade armstöd, kraftig och följsam mjuk sits som erbjuder markant komfort. Stommen avser kvalitativt mörkt trä. Fåtöljen och fotpallen samspelar i design och utförande närmast sömlöst, i en kombination som lämpar sig för många olika slags miljöer och hem.
Egenskaper
| Varumärke | Hagagruppen |
| Art.Nr. | 18510117015 |
| Färg | Grå |
| Bredd | 65 cm |
| Höjd | 110 cm |
| Material | Trä/Tyg |
| Produkttyp | Fåtölj |
| Serie | Bergen |
| Montering | Ja |
| Martindale | 40000 |
| Fotpall ingår | Ja |
| Sittdjup | 50 cm |
| Antal Sittplatser | 1 |


