Fåtölj Scandinavian Choice PeppeMörkgrå
Rek. pris 5 999 kr
4 999 kr

Peppe
Mörkgrå
4 999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Peppe fåtölj kombineras av en elegant och skandinavisk stil. Skapa en enhetlig inredning genom att komplettera din soffa med den stilrena och prisvärda fåtöljen.
Varumärke
Scandinavian ChoiceBeskrivning
Peppe fåtölj kombineras av en elegant och skandinavisk stil. Skapa en enhetlig inredning genom att komplettera din soffa med den stilrena och prisvärda fåtöljen.
Uppbyggnad och material
- Stilfulla metallben.
- Tyget består av polyester, vilket bidrar till en slitstark sittyta. Det är även motståndskraftigt mot fukt och har låg risk för noppor.
Peppe är en modern och stilfull serie med möbler för dig att förgylla ditt hem med. Kombinera med andra möbler ur samma serie. Med den eleganta och avskalade serien kan du enkelt skapa en enhetlig stämning i ditt hem, vart du än väljer att placera möblerna.
- Stilfulla metallben.
- Tyget består av polyester, vilket bidrar till en slitstark sittyta. Det är även motståndskraftigt mot fukt och har låg risk för noppor.
Peppe är en modern och stilfull serie med möbler för dig att förgylla ditt hem med. Kombinera med andra möbler ur samma serie. Med den eleganta och avskalade serien kan du enkelt skapa en enhetlig stämning i ditt hem, vart du än väljer att placera möblerna.
Egenskaper
| Varumärke | Scandinavian Choice |
| Art.Nr. | 897001 |
| Färg | Mörkgrå |
| Bredd | 80 cm |
| Höjd | 80 cm |
| Djup | 79 cm |
| Ben | Metall |
| Material | Tyg/Polyester |
| Produkttyp | Fåtölj |
| Serie | Peppe |
| Stil | Tidlös |
| Stomme | Trä/Spånplatta |
| Höjd armstöd | 56 cm |
| Armstöd bredd | 10 cm |
| Tjocklek sittdyna | 14 cm |
| Sittdjup | 48 cm |
| Sitthöjd | 46 cm |
| Sittbredd | 60 cm |













