Fåtölj Venture Home Sofia Manchester Beige Sittbredd 106 cm
Rek. pris 4 635 kr
3 556 kr
3 339 krSänkt pris!Spara 217 kr

Sofia Manchester Beige Sittbredd 106 cm
3 339 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Låt modern design möta 50-tals nostalgin med den här trendiga manchesterfåtöljen i benvit kulör från serien Sofia! Klädd i lent ljust sammetstyg som ger fåtöljen ett härligt lyster och modern look till vardagsrummet.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Låt modern design möta 50-tals nostalgin med den här trendiga manchesterfåtöljen i benvit kulör från serien Sofia! Klädd i lent ljust sammetstyg som ger fåtöljen ett härligt lyster och modern look till vardagsrummet.
De raka men samtidigt mjuka formerna, de smala höga benen och det generösa sittdjupet skapar en luftig och inbjudande atmosfär. En otroligt genomtänkt helhetsdesign helt enkelt med klädd baksida som möjliggör att placera fåtöljen mitt i rummet. Möblera ensam som stilikon eller i grupp tillsammans med en matchande soffgrupp.
Tips för sammetsklädsel:
Sammet har en tendens till att få tryckmärken när luggen lägger sig ner. Avtrycken kan göra att tyget ser slitet ut, vilket här helt normalt för den här typen av material. Beroende på hur ljuset faller kan tyget skifta i flertalet olika nyanser.
Fördelar: Fåtölj Venture Home Sofia Manchester Beige Sittbredd 106 cm
- Modern design med 50-tals nostalgi
- Klädd baksida för flexibel placering
- Lätt att matcha med andra möbler
Tips för sammetsklädsel:
Sammet har en tendens till att få tryckmärken när luggen lägger sig ner. Avtrycken kan göra att tyget ser slitet ut, vilket här helt normalt för den här typen av material. Beroende på hur ljuset faller kan tyget skifta i flertalet olika nyanser.
Fördelar: Fåtölj Venture Home Sofia Manchester Beige Sittbredd 106 cm
- Modern design med 50-tals nostalgi
- Klädd baksida för flexibel placering
- Lätt att matcha med andra möbler
Dokument
Recensioner
Anna LVerifierad köpare
för 2 månader sedanJätteskön och rymlig, kan sitta två i den
Marie-Helene LVerifierad köpare
för 4 månader sedanJätteskön , stilren, bred fåtölj som smälter i fint i hemmet. Kan stylas med kuddar filtar om så behövs annars snygg som den är. Ser ut precis som bild👍🏻 kan varmt rekommenderas . Själv letar jag en fotpall/sittpuff i samma stil men ej hittat tyvärr. Det hade jag velat ha
+ Precis som beskriven
- Saknar fotpall i samma stil
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 15554-995 |
| Färg | Beige |
| Bredd | 108 cm |
| Höjd | 82 cm |
| Sittbredd | 106 cm |
| Material | Manchester |
| Produkttyp | Fåtölj |
| Serie | Sofia |
| Användningsområde | Inomhus |
| Fotpall ingår | Nej |
| Sittdjup | 58 cm |
| Sitthöjd | 44,5 cm |
| EAN-nr | 7350118417744 |



