Fåtölj Vind Tjärno
1 775 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Inred ditt hem modernt, klassiskt och smart med en fåtölj i trä från serien Tjärnö! Den här vittvättade stolen är bred som en fåtölj och passar utmärkt intill loungegruppen eller ensam som stilikon i ditt hem. Ryggen är dekorativ likt en pinnstol och sitsen har en generös storlek som följsamt böljar ner för extra komfort. Tillverkad i vitputsat gummiträ som tåligt står sig över tid med hjälp av våra skötselråd.
Varumärke
VindBeskrivning
Inred ditt hem modernt, klassiskt och smart med en fåtölj i trä från serien Tjärnö! Den här vittvättade stolen är bred som en fåtölj och passar utmärkt intill loungegruppen eller ensam som stilikon i ditt hem. Ryggen är dekorativ likt en pinnstol och sitsen har en generös storlek som följsamt böljar ner för extra komfort. Tillverkad i vitputsat gummiträ som tåligt står sig över tid med hjälp av våra skötselråd.
Skapa en extra mysig dimension genom att placera en kudde i ryggslutet eller dyna för ökad bekvämlighet så får du ett inbjudande blickfång som snabbt imponerar!
Egenskaper
| Varumärke | Vind |
| Art.Nr. | 47100-080 |
| Färg | Vit |
| Bredd | 74,5 cm |
| Höjd | 66 cm |
| Djup | 50 cm |
| Rygghöjd | 31 cm |
| Material | Gummiträ |
| Produkttyp | Fåtölj |
| Serie | Tjärno |
| Användningsområde | Inomhus |
| Sittdjup | 47,5 cm |
| Sitthöjd | 40 cm |
| Sittbredd | 65 cm |
| EAN-nr | 7350118419977 |





