Tyg Varax till Fladdermusstolen
fr.1 870 kr
Se priset!
Välj variant

till Fladdermusstolen
1 870 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 5-10 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Fladdermustyg, beige. Tyget består av 50% återvunnen akryl, 47% akryl och 3% polyeten. Det är vatten- och smutsavstötande samt tål UV- strålning dvs. det passar för både inom- och utomhusbruk. Tillverkad i Finland och kan tvättas i 30 grader.
Varumärke
VaraxBeskrivning
Fladdermustyg, beige. Tyget består av 50% återvunnen akryl, 47% akryl och 3% polyeten. Det är vatten- och smutsavstötande samt tål UV- strålning dvs. det passar för både inom- och utomhusbruk. Tillverkad i Finland och kan tvättas i 30 grader.
Egenskaper
| Varumärke | Varax |
| Färg | Beige, Grå, Grön, Svart |
| Material | 50% återvunnen akryl/47% akryl/3% polyeten, Tyget består av 50% återvunnen akryl, 47% akryl och 3% polyeten. |
| Produkttyp | Tyg |
| Serie | Fladdermus |
| Certifiering | OEKO-TEX® standard 100 |
| Mått | 85x90x55 cm |
| Bredd | 900 mm |
| Höjd | 90 mm |
| Vikt | 2 kg |
