Gardin Svanefors Cecil 2-pack
fr.588 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Cecil 2-pack
588 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Enfärgade multibandslängder i 2-pack, en matt kvalitet med tvättad känsla. Tyget har en mellantät kvalitet med struktur. Gardinerna har multiband i ovankant, fållade långsidor och overlocksöm i nederkant. Använd snabbfållningsband för att få rätt längd på gardinen.
Varumärke
SvaneforsBeskrivning
Enfärgade multibandslängder i 2-pack, en matt kvalitet med tvättad känsla. Tyget har en mellantät kvalitet med struktur. Gardinerna har multiband i ovankant, fållade långsidor och overlocksöm i nederkant. Använd snabbfållningsband för att få rätt längd på gardinen.
Multibandet är en flexibel lösning som gör att gardinen kan hängas upp antingen med fingerkrokar, räkor eller direkt på en stång beroende på vilken typ av veck och vilket fall man vill ha på gardinen. Kan krympa max 5%. Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön.
Recensioner
Kristina Verifierad köpare
för 3 månader sedanKvalitet och kulör som förväntat!
+ Kvalitet och kulör fin som förväntat!
- Lite svåra att stryka. Behövdes varmare temp än rekommenderad. Men tycker att de hängt ut sig, när de kom upp.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
| Färg | Beige, Blå, Grön, Nougat, Offwhite |
| Bredd | 145 cm |
| Höjd | 260 cm |
| Längd | 260 cm |
| Material | 100% Polyester |
| Produkttyp | Multibandslängd, Multibandslängder |
| Serie | Cecil |
| Mått | 145x260 cm |
| Antal (st/frp) | 2 st/frp |
