Kappa Svanefors Cecil
fr.140 kr
Se priset!
Välj variant

Cecil
140 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Enfärgad gardinkappa i en matt kvalitet med tvättad känsla. Tyget har en mellantät kvalitet med struktur. Har multiband i ovankant, fållade långsidor och nederkant. Multibandet är en flexibel lösning som gör att gardinen kan hängas upp antingen med fingerkrokar, räkor eller direkt på en stång beroende på vilken typ av veck och vilket fall man vill ha på gardinen. Mått 47x250 cm.
Varumärke
SvaneforsBeskrivning
Enfärgad gardinkappa i en matt kvalitet med tvättad känsla. Tyget har en mellantät kvalitet med struktur. Har multiband i ovankant, fållade långsidor och nederkant. Multibandet är en flexibel lösning som gör att gardinen kan hängas upp antingen med fingerkrokar, räkor eller direkt på en stång beroende på vilken typ av veck och vilket fall man vill ha på gardinen. Mått 47x250 cm.
Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön. 100% Polyester.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
| Färg | Blå, Brun, Grå, Grön, Nougat, Offwhite |
| Bredd | 250 cm |
| Höjd | 47 cm |
| Utförande | Multiband |
| Material | 100% Polyester |
| Produkttyp | Gardinkappa, Gardinkappor |
| Serie | Cecil |
| Mått | 250x47 cm |
| Höjd | 47, 470 mm |
| Vikt | 0,3 kg |
| Bredd | 250, 2500 mm |
| Djup | 0,1 mm |
| Antal (st/frp) | 1 st/frp |
