Multibandslängd Svanefors Carl Larsson De Mina 2-pack
Rek. pris 1 799 kr
fr.1 109 kr
fr.999 krSänkt pris!
Välj variant

Carl Larsson De Mina 2-pack
999 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

2-pack multibandslängder i bomull med tryckt mönster av Carl Larsson. Mönstret De mina kommer från försättningsbladet på några av Carl Larssons böcker, bland annat boken 'De mina'. Gardinen har multiband i ovankant, fållade långsidor och overlocksöm i nederkant. Använd snabbfållningsband för att få rätt längd på gardinen. Måttet på varje gardin är 140x280cm.
Varumärke
SvaneforsBeskrivning
2-pack multibandslängder i bomull med tryckt mönster av Carl Larsson. Mönstret De mina kommer från försättningsbladet på några av Carl Larssons böcker, bland annat boken 'De mina'. Gardinen har multiband i ovankant, fållade långsidor och overlocksöm i nederkant. Använd snabbfållningsband för att få rätt längd på gardinen. Måttet på varje gardin är 140x280cm.
Multibandet är en flexibel lösning som gör att gardinen kan hängas upp antingen med fingerkrokar, räkor eller direkt på en stång beroende på vilken typ av veck och vilket fall du vill ha på gardinen. Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön. 100% Bomull.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
| Färg | Beige, Natur |
| Material | 100% Bomull |
| Produkttyp | Multibandslängd |
| Serie | Carl Larsson |
| Höjd | 2800 mm |
| Antal (st/frp) | 2 st/frp |
| Vikt | 1,6 kg |
| Bredd | 1400 mm |
