Snabbfållningsband Svanefors
29 kr/stLägsta totalpris 38:-
19 kr/stSpara 34 %Kampanj9 tim kvar!

Snabbfållningsband Svanefors
2 st / 38 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Snabbfållningsband Svanefors stryks på gardinens nedankant för att få precis den längd du önskar. Mät hur lång din gardin skall vara, sätt en nål. Lägg gardinen, med baksidan upp, på strykbrädan. Placera det påstrykningsbara fållfixbandet (ta bort skyddspapperet först) på gardinens baksida och vik över din fåll. Stryk på gardinens tyg, aldrig på fållfixeringsbandet. Bandets höjd är 25 mm och längden är 3,2m.
Varumärke
SvaneforsBeskrivning
Snabbfållningsband Svanefors stryks på gardinens nedankant för att få precis den längd du önskar. Mät hur lång din gardin skall vara, sätt en nål. Lägg gardinen, med baksidan upp, på strykbrädan. Placera det påstrykningsbara fållfixbandet (ta bort skyddspapperet först) på gardinens baksida och vik över din fåll. Stryk på gardinens tyg, aldrig på fållfixeringsbandet. Bandets höjd är 25 mm och längden är 3,2m.
Recensioner
Jimmy HVerifierad köpare
för 1 år sedanEn symaskin är ett minne blott!
Anita OVerifierad köpare
för 2 år sedanSläppte efter några dagar.
+ Lätta stryka på men
- Släppte efter några dsgar
Jenny TVerifierad köpare
för 3 år sedanFållningsbandet var enkelt att använda och resultatet blev bra.
+ Fint resultat
- Lite pilligt att få bort skyddspappret.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
| Art.Nr. | 0710-00-000 |
| Färg | Transparent |
| Bredd | 320 cm |
| Höjd | 2 cm |
| Material | 100% Polyester |
| Produkttyp | Snabbfållningsband |
| Vikt | 0,018 kg |
| EAN-nr | 7332623180146 |
