Friezematta KM Carpets Brilliance Volante
Rek. pris 2 355 kr
fr.1 526 kr
Se priset!
Välj variant

Brilliance Volante
1 526 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Friezematta KM Carpets Brilliance Volante är en maskinvävd matta vars mönster har mjuka former i olika grå toner. Mattan har vackra detaljer som ger en snygg kontrast mot de grå tonerna.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Friezematta KM Carpets Brilliance Volante är en maskinvävd matta vars mönster har mjuka former i olika grå toner. Mattan har vackra detaljer som ger en snygg kontrast mot de grå tonerna.
Brilliance Volante är gjord i carvingteknik, vilket innebär att den är gjord med utskärningar för att på så sätt få färger och detaljer mer framträdande.
Tvättråd
Fläckar avlägsnas med en ren ljus frottéhandduk, lite ljummet vatten och milt diskmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig plantvätt.
Övrigt
När man första gången rullar ut sin matta ifrån förpackningen så kan det förekomma linjer eller veck - detta är helt normalt och kommer att försvinna med tiden.
Tvättråd
Fläckar avlägsnas med en ren ljus frottéhandduk, lite ljummet vatten och milt diskmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig plantvätt.
Övrigt
När man första gången rullar ut sin matta ifrån förpackningen så kan det förekomma linjer eller veck - detta är helt normalt och kommer att försvinna med tiden.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Färg | Grå, Grå/Röd, Grå/Turkos |
| Bredd | 80, 133, 160, 200, 240 cm |
| Längd | 190, 230, 290, 330, 350 cm |
| Material | Polypropylen |
| Produkttyp | Friezematta |
| Serie | Volante |
| Form | Rektangulär |
| Mått | 133x190, 160x230, 200x290, 240x340, 80x350 cm |
