Friezematta KM Carpets Lucara Trend 52342A
fr.1 505 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Friezematta KM Carpets Lucara Trend har en kort skuren lugg och oregelbundet rutmönster. Mattan har en langettering på långsidorna och kortsidorna är förstärkta med lim, vilket gör mattan extra tålig.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Friezematta KM Carpets Lucara Trend har en kort skuren lugg och oregelbundet rutmönster. Mattan har en langettering på långsidorna och kortsidorna är förstärkta med lim, vilket gör mattan extra tålig.
Lucara Trend är gjord i carvingteknik, vilket innebär att den har utskärningar för att få detaljer mer framträdande.
Tvättråd
Fläckar avlägsnas försiktigt med en ljus frottéhandduk eller mjuk borste, lite ljummet vatten och milt rengöringsmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Övrigt
När man första gången rullar ut sin matta ifrån förpackningen så kan det förekomma linjer eller veck - detta är helt normalt och kommer att försvinna med tiden.
Tvättråd
Fläckar avlägsnas försiktigt med en ljus frottéhandduk eller mjuk borste, lite ljummet vatten och milt rengöringsmedel. För tvätt av hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Övrigt
När man första gången rullar ut sin matta ifrån förpackningen så kan det förekomma linjer eller veck - detta är helt normalt och kommer att försvinna med tiden.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Färg | Lila, Röd |
| Bredd | 133, 160, 200 cm |
| Längd | 190, 230, 290 cm |
| Material | Polypropylen |
| Typ | Friezematta |
| Serie | Lucara |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1,3 cm |
| Mått | 133x190, 160x230, 200x290 cm |
