Luggmatta Svanefors Uma Ull
fr.2 511 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Uma Ull
2 511 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Uma är en ullmatta med lång lugg och tjocka flätade fransar och bomullsbotten. Skaka mattan regelbundet för att få bort damm eller smuts och vädra den då och då. Rengör eventuella fläckar med fuktig trasa eller lämna för fackmannamässig mattvätt. Ull har en naturlig smuts- och vattenavvisande förmåga och lämpar sig därför mycket bra som material i en matta. Mattan kan fälla ull till en början, något som avtar med tiden och allt eftersom mattan används. 75% Ull, 25% Bomull.
Varumärke
SvaneforsBeskrivning
Uma är en ullmatta med lång lugg och tjocka flätade fransar och bomullsbotten. Skaka mattan regelbundet för att få bort damm eller smuts och vädra den då och då. Rengör eventuella fläckar med fuktig trasa eller lämna för fackmannamässig mattvätt. Ull har en naturlig smuts- och vattenavvisande förmåga och lämpar sig därför mycket bra som material i en matta. Mattan kan fälla ull till en början, något som avtar med tiden och allt eftersom mattan används. 75% Ull, 25% Bomull.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
| Färg | Nougat, Offwhite |
| Bredd | 170, 200 cm |
| Längd | 240, 300 cm |
| Material | Ull/Bomull |
| Typ | Ullmatta |
| Serie | Uma |
| Form | Rektangulär |
| Vikt | 8, 12 kg |
| Mått | 170x240, 200x300 cm |
