Persisk Matta Arkiio Anbaran Kelim 107x193
1 705 kr
899 krSpara 47 %Kampanj

Anbaran Kelim 107x193
899 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans Fraktkostnad beräknas i varukorgen.
Överstruket pris avser lägsta priset hos oss på denna produkt de senaste 30 dagarna före prissänkningen.
Varumärke
ArkiioBeskrivning
Handknuten persisk matta från Arkiio. Kelim Creme/Brun 107x193 cm
Specifikationer
- Derrisull och örtfärgämne
- Vävd av Shiraz nomader
- Ursprung: Iran, Anbaran
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 0-10
- Derrisull och örtfärgämne
- Vävd av Shiraz nomader
- Ursprung: Iran, Anbaran
- Varp: Ull
- Lugg: Ull
- Ålder: 0-10
Egenskaper
| Varumärke | Arkiio |
| Art.Nr. | 751148 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 107 cm |
| Längd | 193 cm |
| Material | Ull |
| Typ | Persisk matta |
| Stil | Orientalisk |
| Form | Rektangulär |
| Höjd | 8 mm |
| Mått | 193x107 cm |
| EAN-nr | 735011508282 |

