Ryamatta KM Carpets Heaven Rund
fr.499 kr
utvalda påKampanj
Välj variant

Heaven Rund
499 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Heaven är en fantastiskt mjuk matta med härlig kvalitet. Mattan har en lugg som är vävd i supersoft microfiber-polyester, vilket gör mattan otroligt len och ger en päls-känsla.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Heaven är en fantastiskt mjuk matta med härlig kvalitet. Mattan har en lugg som är vävd i supersoft microfiber-polyester, vilket gör mattan otroligt len och ger en päls-känsla.
Skötselråd:
För att förlänga den mjuka pälskänslan i din Heavenmatta rekommenderas att ni emellanåt skakar er matta. Du kan även fluffa upp den på nytt genom att kamma igenom den med en borste eller kam. Tänk på att då och då vända din matta om den ligger vid en soffa eller under ett bord. På så sätt så ger du den ett jämnare slitage.
Heaven har Oeko-Tex certifiering.
För att förlänga den mjuka pälskänslan i din Heavenmatta rekommenderas att ni emellanåt skakar er matta. Du kan även fluffa upp den på nytt genom att kamma igenom den med en borste eller kam. Tänk på att då och då vända din matta om den ligger vid en soffa eller under ett bord. På så sätt så ger du den ett jämnare slitage.
Heaven har Oeko-Tex certifiering.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Färg | Antracit, Grå, Natur, Rosa, Vit |
| Diameter | 120, 160, 200 cm |
| Material | Mikrofiberpolyester |
| Produkttyp | Ryamatta |
| Serie | Heaven |
| Form | Rund |
| Tjocklek | 2,5 cm |
| Mått | Ø120, Ø160, Ø200 cm |
