Ullmatta KM Carpets BirkaNatur, 300x400 cm
4 499 kr
2 500 krSpara 44 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Natur
Mått:
300x400 cm

Birka
Natur, 300x400 cm
2 500 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Birka är en handvävd ullmatta. Mattan har en dekorativ läderdetalj med tryck, samt att mattan är vändbar och går att använda på båda sidor.
Birka är en slitstark matta som är tålig och lätt att rengöra, detta eftersom ull är ett material som är naturligt smutsavvisande. Eftersom alla mattor handvävs så kan det variera något mellan varje exemplar, vilket gör alla mattor unika.
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Birka är en handvävd ullmatta. Mattan har en dekorativ läderdetalj med tryck, samt att mattan är vändbar och går att använda på båda sidor.
Birka är en slitstark matta som är tålig och lätt att rengöra, detta eftersom ull är ett material som är naturligt smutsavvisande. Eftersom alla mattor handvävs så kan det variera något mellan varje exemplar, vilket gör alla mattor unika.
Tvättråd:
Rengör fläckar med handduk eller mjuk borste, lite vatten och såpa. För rengöring utav hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Övrigt:
Eftersom en ny ullmatta har ett överskott utav mattludd så är det bra att dammsuga den regelbundet. Material: 80% Ull 20% Bomull
Rengör fläckar med handduk eller mjuk borste, lite vatten och såpa. För rengöring utav hela mattan rekommenderas fackmässig tvätt.
Övrigt:
Eftersom en ny ullmatta har ett överskott utav mattludd så är det bra att dammsuga den regelbundet. Material: 80% Ull 20% Bomull
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Art.Nr. | 30544 |
| Färg | Natur |
| Bredd | 300 cm |
| Längd | 400 cm |
| Material | Bomull/Ull |
| Typ | Ryamatta |
| Serie | Birka |
| Mått | 300x400 cm |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1 cm |
| EAN-nr | 7340205330544 |







