Wiltonmatta D-sign Fairber BertMått: 170x240 cm
6 795 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Matta D-sign Fairber Bert är en matta i modern design med kort lugg. Ge ditt hem en ny touch med denna matta i modern design. Tack vare mattans slittålighet passar den också i rum och lokaler med hög belastning, som t.ex. entréer och affärslokaler.
Varumärke
D-signBeskrivning
Matta D-sign Fairber Bert är en matta i modern design med kort lugg. Ge ditt hem en ny touch med denna matta i modern design. Tack vare mattans slittålighet passar den också i rum och lokaler med hög belastning, som t.ex. entréer och affärslokaler.
Luggen är gjord i polypropylen vilket gör den mycket motståndskraftig mot smuts och fläckar. Baksidan är förstärkt av jute och bomull för extra slitstyrka vilket gör att mattan inte tappar formen. Den passar också bra i rum med golvvärme.
Övrigt
- Ursprung: Turkiet
- Tillverkning: Maskinvävd
- Material baksida: Jute, polypropylen och bomull
- Material lugg: 100% polypropen
Övrigt
- Ursprung: Turkiet
- Tillverkning: Maskinvävd
- Material baksida: Jute, polypropylen och bomull
- Material lugg: 100% polypropen
Egenskaper
| Varumärke | D-sign |
| Art.Nr. | 54079922 |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 170 cm |
| Längd | 240 cm |
| Material | Polypropylen |
| Typ | Wiltonmatta |
| Serie | Fairber |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1,7 cm |
| Vikt | 16 kg |
| Mått | 170x240 cm |
| EAN-nr | 7350115032872 |

