Wiltonmatta D-sign Wilmoe
fr.2 063 kr
Välj variant
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Handgjord matta från D-sign. Denna vintagematta skapar en mysig och varm atmosfär i alla rum. Ett elegant blickfång som finns i olika storlekar och färger.
Varumärke
D-signBeskrivning
Handgjord matta från D-sign. Denna vintagematta skapar en mysig och varm atmosfär i alla rum. Ett elegant blickfång som finns i olika storlekar och färger.
Vintagematta i den påfallande vackra shabby-chic looken, som skapas av rakade sektioner (cut and loop). Designen passar perfekt i moderna inredningsstilar såväl som med antika möbler. Denna mattan är handvävd i Indien. En av de särskilt mjuka och hållbara modellerna som enkelt kan rengöras. Högkvalitativ viskos skimrar som siden och visar sig i en ny form från olika vinklar. Det ger vardagsrummet en mysig touch och passar underbart på olika ytor, som parkett och klinkergolv.
Specifikationer
- Ursprung: Indien
- Tillverkning: Handgjord
- Material Lugg: Viskos
- Material Baksida: Bomull
Specifikationer
- Ursprung: Indien
- Tillverkning: Handgjord
- Material Lugg: Viskos
- Material Baksida: Bomull
Egenskaper
| Varumärke | D-sign |
| Färg | Beige, Grafit, Rosa, Silver |
| Bredd | 80, 120, 160, 200 cm |
| Längd | 150, 170, 230, 290 cm |
| Material | Viskos |
| Typ | Wiltonmatta |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1,5 cm |
| Mått | 150x80, 170x120, 230x160, 290x200 cm |
