Wiltonmatta KM Carpets Brilliance
Rek. pris 1 159 kr
fr.735 kr
Se priset!
Välj variant

Brilliance
735 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Brilliance Multi är en maskinvävd matta med ett fint mönster av rutor i olika storlekar och färger. Mattan går blå, grön, rost, gul, röd och vit med svart ytterkant runt varje ruta.
En riktig färgklick för hemmet!
Varumärke
KM CarpetsBeskrivning
Brilliance Multi är en maskinvävd matta med ett fint mönster av rutor i olika storlekar och färger. Mattan går blå, grön, rost, gul, röd och vit med svart ytterkant runt varje ruta.
En riktig färgklick för hemmet!
Med en härlig färgkombination blir den som en tavla för ditt golv.
Mattan passar lika bra under soffbordet i vardagsrummet som i sovrummet.
Mattan har en kort skuren lugg och är maskinvävd i polypropylen, vilket är ett syntetmaterial som är lätt att rengöra och hålla fri ifrån ludd och damm. Eftersom den har korta fibrer så tränger inte smuts in lika lätt som på en matta med längre fibrer, vilket gör att mattan dessutom resistent mot de flesta fläckar.
Mattan passar lika bra under soffbordet i vardagsrummet som i sovrummet.
Mattan har en kort skuren lugg och är maskinvävd i polypropylen, vilket är ett syntetmaterial som är lätt att rengöra och hålla fri ifrån ludd och damm. Eftersom den har korta fibrer så tränger inte smuts in lika lätt som på en matta med längre fibrer, vilket gör att mattan dessutom resistent mot de flesta fläckar.
Egenskaper
| Varumärke | KM Carpets |
| Färg | Flerfärgad |
| Bredd | 80, 160, 200, 240 cm |
| Längd | 230, 290, 300, 340 cm |
| Material | Polypropylen |
| Produkttyp | Wiltonmatta |
| Serie | Brilliance |
| Form | Rektangulär |
| Tjocklek | 1,3 cm |
| Mått | 160x230, 200x290, 240x340, 80x300 cm |



