Dra-på-lakan Svanefors Carlton Enkelsäng
Rek. pris 649 kr
fr.327 kr
Se priset!
Välj variant

Carlton Enkelsäng
327 kr
Tillfälligt slut
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Dra-på-lakan Carlton är ett enfärgat underlakan med 144 i trådtäthet. Dra-på-lakan används precis som namnet låter, man drar det över madrassen och resåren i hörnen gör att lakanet alltid sitter kvar runt madrassen. Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön.
Varumärke
SvaneforsBeskrivning
Dra-på-lakan Carlton är ett enfärgat underlakan med 144 i trådtäthet. Dra-på-lakan används precis som namnet låter, man drar det över madrassen och resåren i hörnen gör att lakanet alltid sitter kvar runt madrassen. Produkten är certifierad enligt STANDARD 100 by OEKO-TEX®. Certifieringen garanterar att produkten är testad och fri från ämnen som kan vara skadliga för hälsan och miljön.
Egenskaper
| Varumärke | Svanefors |
| Färg | Vit |
| Bredd | 90, 140 cm |
| Längd | 200 cm |
| Utförande | Enkelsäng |
| Material | 100% Bomull |
| Typ | Dra-på-lakan |
| Serie | Carlton |
| Mått | 140x200, 90x200 cm |


