3-sitssoffa Venture Home Bolero SammetGrå
5 288 kr
4 500 krSpara 15 %Kampanj
Vald variant
Färg:
Grå/Svart

Bolero Sammet
Grå
4 500 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Bond från Venture Home är en 3-sits Soffa i klassiskt design. Soffan har armstöd och runda smala ben i svart pullverlackerad metall.
Varumärke
Venture HomeBeskrivning
Bond från Venture Home är en 3-sits Soffa i klassiskt design. Soffan har armstöd och runda smala ben i svart pullverlackerad metall.
Med elegant formspråk och trendig färgskala skapas ett blickfång som är både varmt och inbjudande. Soffan har hög sittkomfort och modernt breda armstöd som fungerar utmärkt till avställningsyta!
Skötselråd Sammet:
Sammet är ett otroligt stilrent och vackert tyg som är lättare att underhålla än du kanske tror!
Använd textilspray för att impregnera textilen innan du börjar använda den, det kommer även göra att eventuell smuts och fläckar blir lättare att ta bort framöver. Ta bort fläckar med en gång, gnid inte utan försökt suga upp varsamt med en trasa. Skulle fläckarna inte gå bort, prova ett fläckborttagningsmedel som du först provat på en mindre synlig del av tyget.
Skötselråd Sammet:
Sammet är ett otroligt stilrent och vackert tyg som är lättare att underhålla än du kanske tror!
Använd textilspray för att impregnera textilen innan du börjar använda den, det kommer även göra att eventuell smuts och fläckar blir lättare att ta bort framöver. Ta bort fläckar med en gång, gnid inte utan försökt suga upp varsamt med en trasa. Skulle fläckarna inte gå bort, prova ett fläckborttagningsmedel som du först provat på en mindre synlig del av tyget.
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Venture Home |
| Art.Nr. | 15016-955 |
| Färg | Grå/Svart |
| Bredd | 215 cm |
| Höjd | 84 cm |
| Djup | 88 cm |
| Rygghöjd | 40,5 cm |
| Sittbredd | 173 cm |
| Material | Sammet |
| Typ | Soffa |
| Serie | Bolero |
| Sitthöjd | 44 cm |
| Montering | Ja - enklare |
| Sittdjup | 51 cm |
| Användningsområde | Inomhus |
| EAN-nr | 7350107089013 |





