Räckesstolpe Herrljunga Ledstångsfabrik Dubbel UtomhusTjocklek: 12.76 mm
Rek. pris 2 718 kr
2 445 kr
Se priset!
Vald variant
Tjocklek:
12,76 mm

Dubbel Utomhus
Tjocklek: 12.76 mm
2 445 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Räckesstolpe i mattborstat rostfritt stål för glaspanel, modell 9921D, anpassad för utomhusbruk. Stolpen levereras med fästen inkl. gummiinlägg för glaspaneler på två (2) sidor i 180° vinkel, stolpfot som fästes mot golv med bult/skruv och täcklock till stolpfoten. Toppfäste/ändknopp ingår ej, se passande tillbehör. Stolpens mått: höjd 989mm, diameter 42,4mm, godstjocklek 2mm. Stolpfotens diameter (inkl. täcklock): 105mm. Passar till glaspanel med tjocklek 6,76mm.
Varumärke
Herrljunga LedstångsfabrikBeskrivning
Räckesstolpe i mattborstat rostfritt stål för glaspanel, modell 9921D, anpassad för utomhusbruk. Stolpen levereras med fästen inkl. gummiinlägg för glaspaneler på två (2) sidor i 180° vinkel, stolpfot som fästes mot golv med bult/skruv och täcklock till stolpfoten. Toppfäste/ändknopp ingår ej, se passande tillbehör. Stolpens mått: höjd 989mm, diameter 42,4mm, godstjocklek 2mm. Stolpfotens diameter (inkl. täcklock): 105mm. Passar till glaspanel med tjocklek 6,76mm.
Egenskaper
| Varumärke | Herrljunga Ledstångsfabrik |
| Art.Nr. | 14992112.76-D-12 |
| Material | Rostfritt stål |
| Diameter | 42,4 mm |
| Typ | Räckesstolpe |
| Höjd | 989 mm |
| Tjocklek | 12,76 mm |
| Färg | Mattborstad |
| EAN-nr | 7333367000127 |

