Inbyggnadsugn Bosch HBA530BB0S
6 353 kr

HBA530BB0S
6 353 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 4-7 arbetsdagar.
Hemleverans
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Inbyggnadsugn Bosch HBA530BB0S är en praktisk inbyggnadsugn med varmluftfunktion. Ugnen har flera smarta funktioner och ett temperaturintervall på 50-275°C. Ugnens front är enkel att rengöra tack vare att de två cylindervreden är nedsänkbara.
Varumärke
BoschBeskrivning
Inbyggnadsugn Bosch HBA530BB0S är en praktisk inbyggnadsugn med varmluftfunktion. Ugnen har flera smarta funktioner och ett temperaturintervall på 50-275°C. Ugnens front är enkel att rengöra tack vare att de två cylindervreden är nedsänkbara.
Ugnen har 4 ugnsfunktioner: 3D varmluft plus, skonsam varmluft, över-/undervärme och stor variogrill. 3D HotAir Plus är en varmluftsfunktion som med en optimal värmefördelning ger en jämn temperatur i hela ugnen och perfekt resultat på upp till 3 nivåer samtidigt. Dessutom har ugnen effektiv snabbstart.
Ugnens bakvägg har EcoClean-beläggning som automatiskt absorberar smuts och därför krävs nästan ingen rengöring.
Övrigt
- Panel i glas
- Invändig helglaslucka
- Ugnsbelysning med 1 lampa ovanifrån
- Säkerhet ugn: mekanisk luckspärr, inbyggd kylfläkt
- Värmeskyddad ugnslucka 50º C, uppmätt vid 180ºC över- /undervärme, efter 1 timme, mätpunkt mitt på ugnsluckan
Ugnens bakvägg har EcoClean-beläggning som automatiskt absorberar smuts och därför krävs nästan ingen rengöring.
Övrigt
- Panel i glas
- Invändig helglaslucka
- Ugnsbelysning med 1 lampa ovanifrån
- Säkerhet ugn: mekanisk luckspärr, inbyggd kylfläkt
- Värmeskyddad ugnslucka 50º C, uppmätt vid 180ºC över- /undervärme, efter 1 timme, mätpunkt mitt på ugnsluckan
Dokument
Egenskaper
| Varumärke | Bosch |
| Art.Nr. | 41200 |
| Färg | Svart |
| Bredd | 594 mm |
| Höjd | 595 mm |
| Djup | 548 mm |
| Volym | 71 l |
| Energieffektivitet | A |
| Varmluft | Ja |
| Grill | Ja |
| Stektermometer | Nej |
| Pyrolytisk Rengöring | Nej |
| Timerfunktion | Nej |
| Serie | Serie 2 |
| Display | Nej |
| Belysning | Ja |
| Spänning | 240 V |
| Ugnsrengöring | Nej |
| Typ | Inbyggnadsugn |
| Djup Nischmått | 550 mm |
| Energiförbrukning för konventionell ugn | 0.97 kWh |
| Energiförbrukning för varmluftsugn | 0.81 kWh |
| Höjd Nischmått | 585 mm |
| Tillverkarens Art.Nr. | HBA530BB0S |
| Bredd Nischmått | 560 mm |
| EAN-nr | 4242005033690 |

