Köksfläkt Bosch DUL63CC50
2 909 kr
2 900 krSänkt pris!

DUL63CC50
2 900 kr
Lagervara - Levereras normalt inom 2-5 arbetsdagar.
Utlämningsställe
Produktrådgivning alla dagar
Högt betyg från våra kunder - 4/5 på Trustpilot

Köksfläkt Bosch DUL63CC50 är en som kan monteras integrerat i överskåp eller på väggen - valet är ditt. Den har energisparande LED-lampor som ger ett bra och behaglig ljus över hällen. Luften leds ut ur köket och renas genom ett fettfilter. Detta innebär att köket får en optimal luftkvalitet.
Varumärke
BoschBeskrivning
Köksfläkt Bosch DUL63CC50 är en som kan monteras integrerat i överskåp eller på väggen - valet är ditt. Den har energisparande LED-lampor som ger ett bra och behaglig ljus över hällen. Luften leds ut ur köket och renas genom ett fettfilter. Detta innebär att köket får en optimal luftkvalitet.
Övrigt
- Installationstyp: Underbyggd
- Ljudeffekt vid högsta hastighet (2010/30/EC): 72 dB
- Kapacitet frånluft: 350 m³/h
- Frånluft- eller kolfilterdrift : Frånluft och kolfilter
Fettfilter i metall
För att dessa filter i metall hela tiden ska kunna uppnå maximal effekt, rekommenderar Bosch att rengöra dem en gång i månaden, antingen för hand eller i diskmaskinen.
- Installationstyp: Underbyggd
- Ljudeffekt vid högsta hastighet (2010/30/EC): 72 dB
- Kapacitet frånluft: 350 m³/h
- Frånluft- eller kolfilterdrift : Frånluft och kolfilter
Fettfilter i metall
För att dessa filter i metall hela tiden ska kunna uppnå maximal effekt, rekommenderar Bosch att rengöra dem en gång i månaden, antingen för hand eller i diskmaskinen.
Dokument
Recensioner
Björn CVerifierad köpare
för 3 månader sedanBra funktion och design.
Egenskaper
| Varumärke | Bosch |
| Art.Nr. | 53725 |
| Färg | Rostfritt Stål |
| Bredd | 600 mm |
| Serie | Serie 4 |
| Typ | Standard Frånluft/Kolfilterfläkt |
| Energieffektivitet | D |
| Ljudnivå | 72 dBa |
| Effektivitetsklass Fettfiltrering | C |
| Vätskedynamisk Effektivitetklass | E |
| Effektivitetsklass Belysning | E |
| Belysning | 1 x 8W LED |
| Tillverkarens Art.Nr. | DUL63CC50 |
| Spänning | 240 V |
| Djup | 482 mm |
| Höjd | 150 mm |
| Ljudnivå Normalt bruk Max | 72 dB-A |
| Bullernivå | 72 dBa dB(A) |
| Energiförbrukning | 93 kWh/år |
| Kapacitet | 350 m3/h |
| EAN-nr | 4242002968506 |






